Wildschutz 2008

Při surfování na netu jsem se zarazil nad údajem „sichtweite 15-20m“ lokalita Wildschutz bývalý „kružítkov“ pro nezasvěcené staré známé DDR. Myslel jsem si, že si někdo dělá srandu, nebo to je hrubý překlep. Nic méně jsem se trochu na to zaměřil. Našel jsem polohu lomu, internetové stránky lomu a hlavně jak je to daleko od Prahy. Teď už jenom zbývalo přesvědčit kluky z klubu a vyrazit.

Přemluvil jsem pouze 3 členy, a ti dobře udělali, že se mnou vyrazili. To co nás v „kružítkově“ čekalo, to jsem osobně zatím v žádném lomu nezažil. Po příjezdu do lomu-nikde nikdo J. Otevřené dveře do luxusní převlékárny, v další místnosti automaty na plnění lahví. To u nás v Čechách by se asi majitel divil! Pak jsme našli ohlašovnu pro potápěče. Komunikace se ujal Petr Ch. Sice první pokus o dotaz na potápění dopadl, jestli je Petr nová pracovní síla do kuchyněJ, ale po chvilce se nás ujal postarší ostřílený potápěčský dederon. Samozřejmě nastaly nezbytné úkony-předložit certifikace, vyplnit formuláře s počty ponorů a hlavně razítko od doktora. Tak jsme dělali, že nerozumíme a zabralo to. Pak následoval dotaz: “Jak hluboko a jak hluboko budem ve vodě?“ Odpověď „40m a 110-120 min“. To ostříleného dederóna málem porazilo. Pak jsme zasedli k mapě lokality, kterou jsem měl staženou z netu a již jsme ji dobře znali. Ukázal nám kde co je, doporučil letadlo a místa na focení. Zaplatili jsme 10 „juro“ a šli na věc. Voda z hladiny vypadala vítečně.Keson v 9 m byl krásně viditelný už z nadhladiny.To co pak bylo ve vodě bylo ještě lepší.

S naším klubovým heslem „do práce kreténi“ jsme se zanořili. Já osobně jsem lepší sladkou vodu s takovou viditelností nezažil. Prostě „na netu nekecali a nebyl to překlep nebo srandička!“V jednu chvíli jsem měl pocit, že nás někdo šoupnul do moře. Jen ten odstín vody lehce naznačoval,že jsme asi v lomu.

Když jsme skoro po 120 minutách vylézali z vody, dederón seděl na plastové židli u vody a ostřížím zrakem sledoval, kdo jde do vody a z vody a kde jsou nějaké bubliny. Myslel jsem, že proběhne ještě kontrola potápěčských komputerů, ale než něco stačil říci, řekl jsem: „Very gut vaser“ J Tomu rozuměl a asi měl radost, že už jsme všichni konečně venku. Kdyby ještě viděl údaje z našich hloubkoměrů, tak by ho asi kleplo. Potápění na této lokalitě prostě nemá chybu. Pak proběhlo klasické grilování a následné přežrání se masem a klobásami. Někdo namítne 260 km z Prahy a 10 € vstup, možná drahé,ale klídek pohoda málo lidí a to je to jen o sto km dál než do „Disnejlendu na Leštinku“J

Už se těším až na netu zase někdo napíše „Wildschutz sichtweite 15-20m“.

Martin

MALEDIVY 2014

Kapr je ryba tradiční, nikoli však všemi nutně vyhledávaná, proto jsme před Vánocemi zamířili za rybami a parybami jiného kalibru. VIDEO A FOTO Z AKCE!

Židovský hřbitov

18.10.2014 Přibližně dva roky připravovaná průzkumná akce vyšla na jedničku. Židovský hřbitov z 18.stol. objeven!

Open air Krumlov

Martin s Janem G navští cestou z Gruner see výstavu fotek v Krumlově.