Jakub Šimánek

Mgr. Jakub Šimánek (42 let)        Jakub Šimánek - instruktor potápění

  • IANTD Advanced Nitrox Instructor
  • IANTD CCR Liberty Instructor
  • IANTD CCR Liberty Instructor Trainer
  • IANTD CCR Trimix Instructor Trainer
  • IANTD CCR Instructor Trainer Trainer
  • TDI Liberty Mixed Gas Instructor Trainer
  • TDI Sidemount Liberty Mixed Gas Instructor Trainer
  • ASTD Liberty Instructor Trainer
  • CCR Liberty Factory Trainer

Potápění se věnuje doslova od malička. K potápění ho přivedl otec, který je sám aktivním členem Pragoaquanautu již od roku 1972. První ponor s přístrojem v bazénu učinil, když mu bylo 10 let. První ponor na volné vodě asi ve 12 letech. V 18 letech získal certifikaci Divemaster a několik let se aktivně podílel na výcviku začátečníků. Po té se stal sám instruktorem IANTD a k tomu vystudoval pedagogiku na UK s aprobací biologie / tělesná výchova.

Od roku 2012 pracuje ve firmě DIVESOFT, kde se podílí na vývoji potápěčských počítačů a rebreatheru CCR Liberty. Zároveň zde funguje jako testovací potápěč, reprezentant firmy a instruktor trenér pro CCR Liberty.

Mezi jeho studenty tak patří zvučná jména světového potápění, jako je italský guru rebreatherového potápění Aldo Ferrucci, jeden z nejslavnějších sidemount potápěčů Steve Bogaerts, belgický instruktor Yves Chrisiaens, holandský hloubkový potápěč a lovec rekordů Pim van der Horst, šéf německého IANTD Frank Gotschalk, ale i spousta sympatických a nadšených začátečníků.

Výcvik zahraničních studentů

Jakub prováděl školení, výcvik a prezentace v následujících zemích: USA (Florida, Kalifornie, Havaj), Singapur, Austrálie, Jižní Korea, Izrael, Spojené Arabské Emiráty, Egypt, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Chorvatsko, Holandsko, Belgie, Slovensko a Velká Británie

 Výcvik policie ČR

V roce 2015 byl Jakub zvolen jako CCR instruktor pro elitní potápěčský oddíl Policie ČR. Po vyškolení celé jednotky na základní úrovni výcvik dále probíhal instruktorskými výcviky a zvyšováním kvalifikace policistů až do roku 2019, kdy byla dosažena plná soběstačnost policie ve schopnostech dál předávat výcvik na všech úrovních uvnitř organizace.

Jakub vyučuje v češtině a angličtině. Po značném oprášení je možno i v němčině.

Jakub Šimánek instruktor potápění

Lebejun

Podzimní klubová akce za čistou vodou a rybami, ještě než půjdou spát. Výběr padl na Lebejun.

Pomáhali jsme v ZOO

Povodně 2013 opět zasáhli pražskou ZOO. Byť sami pod vodou, přihlásili jsem se jako dobrovolníci s nabídkou pomoci.

PRAGOAQUANAUT na Jizerské 50

Byly doby, kdy ledy byly tlusté a obleky tenké, v té době to začalo... AKTUALIZACE!